Artikelen over: Basispoort

Waarom moeten leerlingen inloggen in Basispoort?

Deze informatie is van toepassing als jouw school gebruik maakt van de Myndr Extensie V2 Basispoort.

Elke morgen moeten de leerlingen even inloggen in Basispoort. Dat gaat via de login die zij gewend zijn, bijvoorbeeld MOO, ZuluConnect of Miloo. De Myndr extensie stuurt elke leerling, na opstarten van hun laptop, naar het juiste login-systeem. Bij de meeste login-systemen wordt de leerling na het inloggen direct weer teruggeleid naar waar hij of zij bij opstarten begon.
Bij sommige login-systemen blijft de leerling na inloggen 'hangen' op de tegeltjes-pagina van het login-systeem. Daardoor zal de leerling alsnog zelf naar de eigenlijke, te bezoeken pagina moeten gaan.

Het inloggen is nodig omdat het Myndr systeem gebruik maakt van Basispoort om te weten in welke groep de leerlingen zitten. Zolang de leerling niet is ingelogd in Basispoort, weet de extensie niet in welke groep zij zitten en kan daarom niet het juiste beleid toepassen. Het Myndr icoon op de laptop blijft dan grijs.

Let op! Zolang de leerling niet is ingelogd, blijft de extensie om de paar minuten proberen de leerling te laten inloggen. Dat is een vervelende gebruikerservaring. Het is daarom noodzakelijk om zowel de leerkracht als de leerlingen hierover in te lichten!

Nadat het inloggen gelukt is weet de extensie in welke groep zij zitten, en kan de extensie de juiste beleidsregels ophalen en toepassen.

Heb je hier vragen over? Neem dan contact met ons op.

Bijgewerkt op: 09/06/2025

Was dit artikel nuttig?

Deel uw feedback

Annuleer

Dankuwel!