> ## Knowledge Base Index
> Fetch the complete knowledge base index at: https://help.myndr.nl/sitemap.xml
> Use this file to discover available pages before exploring further.
> Pure-Markdown content can be obtained by appending a '.md' suffix to the content URLs listed in the sitemap (without the trailing slash).

# Leerlinggroepen aanmaken in Google workspace

Om de Myndr extensie per groep te configureren moeten de leerlingen in Google Workspace verdeeld zijn over _Organisatie eenheden_. Als dat bij jullie school nog niet is gedaan is dat stap 1. Het is even een klusje maar het gaat je wel veel voordeel opleveren!

## Wat heb je nodig?

**Beheer-toegang Google Workspace**
Controleer of je de juiste rechten hebt door [naar het onderdeel "Organisatie-eenheden beheren"](https://admin.google.com/ac/orgunits) te gaan.
Als je de melding krijgt "Log in met een beheerdersaccount" dan heb je helaas geen toegang en zul je je ICT beheerder moeten vragen om dit uit te voeren.

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/5d85cd828c1b4400/log-in-met-beheerdersaccount_1rofs00.png)

**Groepenoverzicht**
Zorg dat je een lijst hebt met de groepen en de leerlingaccounts die daarin zitten.


# 1
###### Maak de organisatie-eenheden aan naar voorbeeld van de groepen
In [het onderdeel "Organisatie-eenheden beheren"](https://admin.google.com/ac/orgunits)  kun je de nieuwe eenheden aanmaken die overeen gaan komen met de leerling-groepen. Ga naar de eenheid waar nu alle leerlingen inzitten. Als jullie maar 1 groep hebben, neem dan die als uitgangspunt. Als jullie de leerlingen gezamenlijk in een eenheid hebben neem dan die als uitgangspunt. 

||| **Het is belangrijk dat je het juiste uitgangspunt kiest waar de leerlingen nu al inzitten.** Alle belangrijke instellingen zoals die nu bij de leerlingen aanwezig zijn zullen dan ook aanwezig blijven. Als je op een hele andere plek de groepen aan gaat maken dan veranderen die instellingen en dat kunnen de leerlingen merken.

Beweeg nu met je muis over de eenheid die je als uitgangspunt bepaalt hebt en klik op de plus. Je kunt nu een nieuwe eenheid aanmaken. De eenheden zijn altijd ingedeeld als een boomstructuur. Dus misschien wil je eerst de onder-, midden- en bovenbouw aanmaken. Dat kan allemaal naar eigen inzicht. Maar uiteindelijk moet je voor elke leerlinggroep een eigen organisatie-eenheid aanmaken. Uiteindelijk heb je dan een overzicht wat lijkt op de volgende:

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/5d85cd828c1b4400/overzicht-oe_1f64g5o.png)

(Voor een proefperiode kun je ook volstaan met het aanmaken van alleen de groepen waar je een proefperiode wilt doen.)

# 2
###### Verdeel de leerlingen over de nieuwe organisatie-eenheden
Wanneer je klaar bent met het aanmaken van de organisatie-eenheden ga je [naar het onderdeel "Gebruikers"](https://admin.google.com/ac/users) en klik je op de organisatie-eenheid waar nu alle leerlingen inzitten. 
Neem nu voor elke leerlinggroep waar je Myndr wilt installeren, de volgende stappen:

**Vink de accounts van de leerlingen aan die samen in een groep zitten**
Bijvoorbeeld alle leerlingen van groep 8 (of 8A als je meerdere groepen 8 hebt)

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/5d85cd828c1b4400/selecteer-leerlingen_1aaggza.png)

**Verplaats ze naar de nieuwe organisatie eenheid**
Klik rechtsboven op **Meer opties** > **Organisatie-eenheid wijzigen**

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/5d85cd828c1b4400/oe-wijzigen_1s7pfri.png)

Selecteer de juiste nieuwe organisatie-eenheid en klik op **DOORGAAN**

![](https://storage.crisp.chat/users/helpdesk/website/5d85cd828c1b4400/oe-kiezen_1hf84nm.png)

# 3
###### Herhaal dit voor alle groepen waar je Myndr wilt installeren.

Als je hiermee klaar bent kun je [de Myndr extensie bij de groepen installeren](https://help.myndr.nl/nl/article/installeren-op-chromebooks-vanuit-google-beheerdersconsole-1451hql/).

## Meer hulp nodig?
Geen probleem, [chatten](https://www.myndr.nl/nl/contact/) of [appen](https://wa.me/31657563884) gaat het snelst. Bellen kan op [085 - 130 38 14](tel:+31851303814).